Берое разби албанци за пет поред в Балканската лига

(сн. beroebasket.com)
18-12-2018 20:11 | BGbasket.com

Берое продължава с отличното си представяне в Балканската лига през този сезон. Баскетболистите на Любомир Минчев записаха пети пореден успех в надпреварата, след като се наложиха над албанския Теута Дуръс у дома със категоричното 108:65. Тимът от Стара Загора доминираше от самото начало и без проблеми спечели, въпреки по-късата си ротация.

След този мач Берое е с баланс 5-0, докато съперникът му днес е с 3-2.

Двубоят започна с много висока резултатност от страна на домакините. Те взеха инициативата и само за няколко минути дръпнаха с двуцифрена разлика, като след първата част водеха с 32:19. Въпреки че стрелбата от далечно разстояние не вървеше и за двата тима, Берое показа много добра успеваемост от средна дистанция и на почивката вече бе напред с 58:36.

Ситуацията не се промени и след паузата. Серия от 11:0 в полза на българския тим даде начало на второто полувреме. Разликата продължи да расте, като преди последната четвърт баскетболистите на Любомир Минчев водеха с 86:49. Това окончателно сложи точка на спора, а до края Берое направи успеха си още по-изразителен.

Седем баскетболисти на домакините завършиха с двуцифрен точков актив. Най-резултатен бе Конър Франкамп със 17. Николай Стоянов отбеляза 16, с по 14 са Александър Янев и Джеймс Уайт. По 12 нанизаха Далин Бачински и Станислав Ваклинов, а 10 добави Евгени Василев.

За Теута Дуръс Ендрит Хюсенаголи завърши с 18 точки. Ерик Коупс се отчете с 16, а 12 има Си Джей Уилсън.