Важен успех на Септември 97 след 60 точки от Илияна Георгиева и Ивона Илиева

(сн: BGbasket.com, Тони Тончев)
09-01-2019 18:44 | BGbasket.com

Септември 97 се наложи с 82:68 над НСА и взе важна шеста победа в А група - жени в битката за място в Първа четворка.

В момента Септември е трети в подреждането след лидерите Монтана и Берое, но Славия и Локомотив Стара Загора имат по-малко мачове.

До края на редовния сезон остават още три пълни кръга.

Две баскетболистки на Септември вкараха огромна част от точките - общо 60 - в мача - Илияна Георгиева и Ивона Илиева.

За пореден път баскетболистките на Септември започнаха разконцентрирано и позволиха на съперника да дръпне. НСА взе аванс през първата четвърт, стигащ до 12 точки. Във втория период вече Септември се събуди и в средата на третата част направи пълен обрат.

Момичетата на Борислава Мандур бяха много резултатни през второто полувреме, а липсата на организация в действията на НСА не позволи на "студентките" да отговорят. Септември направи и много малко грешки - само 12, на фона на двойно повече за НСА.

След силна серия в началото на четвъртата част авансът на Септември мина и 15 точки, за да даде спокойствие и да реши нещата в тяхна полза.

Илияна Георгиева се изяви за Септември с 33 точки и 8 борби, Ивона Илиева добави 27 точки и 8 асистенции.

Мария Светославова реализира 22 точки за НСА.