Берое не даде шанс на Шампион

Снимка: Берое Стара Загора
10-01-2019 19:25 | BGbasket.com

Берое Стара Загора постигна десета победа от началото на сезона, след като лесно се наложи с 93:32 (28:10, 31:7, 17:3, 17:12) над Шампион 2006 в мач от десетия кръг на женската А група.

Интригата в срещата се загуби още в първите минути, а след първата част, в която гостите от София вкараха само 10 точки, тя напълно изчезна. "Зелените" продължаваха да трупат солиден аванс пред съперника си, който на почивката беше 42 точки (59:17).

След паузата преднината само се увеличаваше, а 01:14 преди края на третата част се покачи до 56 точки (74:18). До промяна в случващото се на игрището така и не се стигна.

За Берое Александра Петрова вкара 19 точки, Теодора Динева се разписа с 15, а Виолина Кочева добави 11 точки.

За Шампион Деница Петрова наниза 18 точки, а Микаела Дамянова добави 5.