Поражение за Химки и Бост в Турция

(сн. euroleague.net)
10-01-2019 20:43 | BGbasket.com

Химки и Дий Бост претърпяха поражение в Евролигата. Тимът отстъпи като гост на Анадолу Ефес със 72:81. Американецът с български паспорт игра 15 минути, в които се отчете с 2 точки, 3 борби и 3 асистенции.

Загубата бе 11-а за руския гранд, който има и седем победи. Турският тим е с баланс 12-6.

В следващия кръг Химки гостува на Олимпиакос в „българското“ дерби на Евролигата. Анадолу Ефес е домакин на Дарюшафака.

След оспорвани начални минути домакините взеха инициативата и след първата част водеха с 23:16. Авансът на Анадолу Ефес стана двуцифрен през втория период, но в края на полувремето Химки се доближи само на 2. Тимът на Ергин Атаман не допусна пълен обрат и на почивката бе напред с 36:34.

Анадолу Ефес заигра много силно след паузата и преди заключителния период увеличи преднината си на 11 точки. До края гостите опитаха да се върнат в мача, но без успех.

Най-резултатен за победителите бе Василие Мицич с 16 точки. За Химки Джордан Мики се отчете с 14.