Олимпиакос не успя да се опре на Реал в Мадрид

(Снимка: euroleague.net)
10-01-2019 23:58 | BGbasket.com

Реал Мадрид не даде много шансове на Олимпиакос в едно от дербитата от 18-я кръг на Евролигата и победи с 94:78.

Испанският гранд контролираше събитията на терена от началото и въпреки че Олимпиакос се опитваше да се държи в мача, в края вече нямаше време за обрат. Солидната разлика бе изградена в последната четвърт.

Александър Везенков бе на терена шест минути, като се появи още в края на първата и началото на втората четвърт. Той записа в актива си точка и борба, като изпълни два от едва четирите наказателни удара, дадени в целия мач за Олимпиакос.

Всеки от играчите на Реал, появил се на терена - общо 11, успя да вкара три или повече точки в този много балансиран за мадридчани мач. Антъни Рандолф с 16 точки бе най-резултатен, по 13 добавиха Факундо Кампацо и Джефри Тейлър.

Зак Лидей с 15 бе топреализатор за Олимпиакос.

Това е седма загуба през сезона за гръцкия състав, а за Реал - 15-а победа.