Локо Стара Загора пак измъкна победа през иглени уши

(Снимка: facebook.com/Beroewomen)
11-01-2019 18:00 | BGbasket.com

Локомотив Стара Загора записа втора поредна инфарктна победа в А група - жени, след 68:64 срещу Шампион 2006.

След като преди два дни се наложи с точка над Славия, сега Локомотив трябваше да обръща друг столичен тим от минус 13 точки, за да стигне до успех. С него Локомотив измести Септември от третото място, като е с мач повече. Шампион направи кошмарни 34 грешки, срещу едва 12 за съперника.

Двата тима изиграха сравнително равностойно първо полувреме, като така започна и третата четвърт, след като една страхотна серия от 16-0 за Шампион рязко промени ситуацията. Гостите оставиха съперника без кош от игра шест минути, за да дръпнат с 13 точки преди финалната част.

Локомотив отговори със своя поредица от 12-2, за да се върне в мача, а изравняването дойде при 60:60, с четири минути и половина до края на двубоя.

Отличните изяви на Виктория Иванова доведоха до резултат 28:11 в тази последна част и така старозагорки взеха пореден важен успех. Само с един кош от игра в последните над пет минути, Шампион изпусна целия си аванс и загуби мача.

Виктория Иванова завърши с 25 точки и 8 откраднати топки за Локомотив, Златка Маданкова добави 13 точки и 12 борби за пореден силен мач за старозагорки. Стефани Пендова се завърна след контузия в състава с 9 точки, 5 откраднати топки и по 4 борби и асистенции.

Деница Петрова реализира 24 точки плюс 10 борби за Шампион, 16 точки и 11 борби добави Цветелина Димитрова. Лъчезар Коцев се завърна на пейката на тима, след като пропусна вчерашното гостуване на Берое отново в Стара Загора.