Силно начало стигна на Академик Бултекс 99 срещу Академик София

(Снимка: НБЛ)
11-01-2019 20:08 | BGbasket.com

Академик Бултекс 99 удържа финален щурм на Академик София и се наложи в Пловдив с 85:72 в първи мач от 14-я кръг на НБЛ.

Много силна първа част изкова успеха на пловдивчани, които се справиха с късния натиск на съперника. И двата отбора стартираха с хаотични пет минути, след което Академик Бултекс влезе в ритъм и започна да вкарва без проблеми. От другата страна съставът на Георги Давидов изпитваше сериозни затруднения особено в нападение, където дори когато стигаше до коша, не успяваше да реализира. Така първият период завърши при съкрушително 23:8.

Следващите две части вървяха равностойно и домакините поддържаха 15-ина точки преднина с добра успеваемост и много силна борба под коша. След като в края на третата четвърт Академик Бултекс вече водеше с 20, последва и спад в играта и гостите се възползваха по най-добрия начин. Частта завърши с две поредни тройки за Академик София, а в началото на четвъртата имаше и серия от 10-0 в тяхна полза, която свали само до 6 точки разликата.

Академик Бултекс отговори с 8-0, за да си върне аванса и оттам вече всички опити на съперника да се върне пак в мача останаха напразни.

Пореден дабъл-дабъл записа Питър Олисемека - 18 точки и 17 борби - за Академик Бултекс 99, 19 точки вкара Дейшон Найт, а 15 - Васил Бачев.

Николай Грозев направи най-силния си мач за сезона за Академик София с 28 точки за 27 минути.