Славия обърна НСА за шести успех в А група

Снимка: BGbasket.com
12-01-2019 19:45 | BGbasket.com

Славия победи с 64:60 (13:23, 18:12, 18:14, 15:11) НСА като гост в мач от 12-ия кръг на женската А група. Това е шести успех за тима на Силвия Пеева, който има и пет поражения в сметката си. Поражението е десето за домакините, които имат само една победа от началото на сезона в баскетболното първенство.

Основната разлика между двата отбора дойде от броя на грешките, които бяха 27 за НСА срещу 17 за Славия. Домакините бяха по-активни под коша, където овладяха повече борби (49-36). Те имаха и леко предимство при стрелбата за две точки (43% - 42%), бяха по-добри и при срелбата от далечно разстояние (26%-15%).

Иначе срещата започна с предимство за баскетболистките на НСА, които лесно натрупаха преднина от 10 точки (23:13). Във втората част разликата се покачваше, но в последните минути преди почивката домакините успяха да удържат едва 4 точки в своя полза (35:31).

Веднага след паузата кош на Естер Мичева намали пасива на Славия до 2 точки (33:35), но съперникът им бързо се върна в мача. Първото равенство (47:47) дойде 44 секунди преди края на третата четвърт след кош на Ивана Николова. Последва смяна на лидерството отново, но след куп грешки на НСА в първите две минути на последната част, Славия излезе напред в резултата (55:49) и не позволи на съперника си до края на срещата отново да поведе в резултата.

Най-резултатна за успеха на Славия беше Ивана Николова, която завърши с дабъл-дабъл - 26 точки и 10 борби, а Мартина Николова се разписа с 9 точки и 10 борби.

За НСА Петя Серафимова вкара 17 точки, а Зорница Найденова приключи с дабъл-дабъл - 15 точки и 10 асистенции.