Монтана 2003 с рутинна победа в шампионата

(сн. LAP.bg)
12-01-2019 17:22 | BGbasket.com

Монтана 2003 записа очаквана победа в женската А група. През собствена публика шампионките, които бяха безспорен фаворит в срещата, се наложиха над далеч по-неопитния тим на Септември 97 с 99:48. Домакините си решиха мача още през първото полувреме, в което натрупаха комфортна разлика. Те доминираха по всички показатели и без проблеми спечелиха.

След този двубой Монтана 2003 е с баланс 11-1, докато Септември 97 е с шест победи и шест поражения.

В следващия кръг шампионките гостуват на Славия, а столичният тим е домакин на Шампион 2006.

Домакините взеха инициативата от самото начало и започнаха мача с десет безответни точки. Те започнаха да трупат разлика и след първата част дръпнаха с 32:8. Септември 97 не намираше отговор на силните изяви в подкошието на Монтана 2003, а за десет минути игра едва две баскетболистки на столичния тим се бяха разписали. Ситуацията не се промени особено и през втория период, като на почивката тимът на Стефан Михайлов водеше с убедителното 57:20.

След паузата двамата треньори дадоха шанс за изява на всички свои състезателки. Двубоят стана далеч по-равностоен. Гостите дори успяха да спечелят третата част, но и след нея Монтана 2003 имаше комфортен аванс от 35 точки. Нова серия от 10:0 в полза на домакините даде начало на заключителната четвърт, като до края те направиха победата си още по-изразителна.

Всички състезателки на Монтана 2003 успяха да се разпишат в мача. Най-резултатна бе Дебора Филипова със 17 точки. По 14 имат Преслава Колева (11 борби), Габриела Ангелова и Йоанна Иванова (10 борби). Цветомира Шаренкапова добави 10 точки.

За Септември 97 по 8 точки отбелязаха Илияна Георгиева (9 борби) и Константина Какогиани.