Маринов и Клуж повалиха лидера в Румъния пред 5700 на трибуните (видео)

(сн. facebook.com/UBTCluj)
13-01-2019 12:23 | BGbasket.com

Клуж и Станимир Маринов записаха голям успех в румънското първенство. Тимът победи лидера в шампионата Сибиу с 84:80 у дома и вдигна на крака близо рекордните 5700 фенове на тима, изпълнили залата.

Отборът на българина изоставаше с 12 точки преди решителните десет минути, но направи невероятен обрат през последната част и спечели.

Маринов игра близо 20 минути, в които се отчете с 4 точки, 3 борби и 1 асистенция. Американецът с български паспорт Джейсън Уошбърн записа 10 точки, 3 борби и 1 асистенция за 21 минути на терена.

След този двубой Клуж се изравни по точки със Сибиу, като и двата тима са с баланс 11-3. Този на Маринов и Уошбърн обаче остава на втората позиция заради по-голямата загуба в първия мач помежду им.

Тагове: Клуж, Станимир Маринов, Джейсън Уошбърн, Сибиу