Везенков блести в българското дерби от Евролигата

Снимка: instagram.com/olympiacosbc
17-01-2019 22:49 | BGbasket.com

Олимпиакос с българския национал Александър Везенков спечели "българското дерби" в Евролигата, след като се наложи със 71:57 (20:11, 12:11, 23:14, 16:21) над Химки, където се подвизава американецът с български паспорт Дий Бост. Срещата от 19-ия кръг в най-комерсиалния баскетболен турнир донесе 12-и успех на гръцкия гранд, който има и 7 загуби в сметката си. За Химки поражението е 12-о, като руският тим има и 7 победи.

Александър Везенков отново беше титуляр в срещата и изигра страхотен мач, като за 16 минути на паркета се разписа с 14 точки, 1 борба, 1 асистенция, 2 откраднати топки и заедно с Костас Папаниколау (14) бяха най-резултатни за победата на своя тим.

За 25 минути на игрището Дий Бост приключи с 3 точки, 3 борби, 3 асистенции и 1 открадната топка.

Домакините започнаха ударно срещата, а именно Везенков сложи началото на серията им от 14-3. След това те продължиха да трупат аванс пред съперника си, но той бързо се доближи на три точки (20-23) 4 минути преди почивката. Олимпиакос обаче си върна добрия ритъм и не позволи на Химки повече да се приближи в резултата.

За Олимпиакос Никола Милутинов се нареди на трето място по резултатност с 13 точки, като добави и 7 борби към статистиката си.

За Химки Мики Джордан наниза 21 точки, а Тони Крокър се разписа с 10.