Седем поред за Берое Стара Загора в Адриатическата лига

17-01-2019 22:04 | BGbasket.com

Берое Стара Загора записа седма поредна победа в редовния сезон на Адриатическата лига за жени. Тимът се наложи като гост над черногорския Будучност с резултат 74:69 и стана вторият отбор след непобедения Цървена Звезда със седем победи за сезона. Старозагорки имат и една загуба, докато сръбкините са с актив 7-0. В следващия кръг баскетболистките на Таня Гатева ще посрещнат Триглав.

Българският отбор започна мача по-силно и поведе в началните минути, за да остане напред през цялата първа четвърт, след която водеше с пет точки. След серия от 15:3 в полза на Берое разликата скочи доста в началото на втория период, но до почивката домакините успяха да я намалят на седем точки. Старозагорки започнаха нестабилно второто полувреме, но в края на третата част да запазят аванс за 58:49. Те поддържаха комфортна преднина през последния период и въпреки че в края тя спадна, взеха победата.

Саная Чонг записа 21 точки и 6 борби за победата, 19 плюс 12 добави Ана Почек, а с 13 точки се включи Снежана Алексич.

За Будучност с по 19 точки се отчетоха Николина Бабич и Джил Барта.