След драма в София, НСА се добра до втора победа в А група

Снимка: BGbasket.com
18-01-2019 20:07 | BGbasket.com

НСА победи със 75:73 (14:20, 20:15, 22:21, 19:17) Локомотив Стара Загора в мач от 13-ия кръг на женската А група. Това е едва втори успех за столичния тим, който има 10 загуби до момента. За Локомотив поражението е седмо, а отборът от Стара Загора има и шест победи в сметката си.

Въпреки, че се добраха до успеха, той въобще не дойде лесно за момичетата от НСА. През първите десет минути гостите диктуваха темпото на игрището, като не даваха на съперника си да се доближи в резултата. Истинската драма на паркета започна във втората част, когато двата отбора започнаха да си дишат във врата и често да сменят лидерството си, като на почивката Локомотив се оттегли с точка преднина (35:34).

След това сценарият продължи да бъде същият, като в края домакините успяха да обърнат и да задържат лекото си предимство.

Впечатление направи малкият принос на играчите от пейките на двата отбора. Резервите на НСА се разписаха със 7 точки срещу едва 2 на тези от Локомотив. Домакините направиха повече грешки (22-19), овладяха повече борби (52-42), завършиха с по-малко откраднати топки (10-16), но пък се представиха по-добре в стрелбата от далечно разстояние (42%-30%). За сметка на това успеваемостта им за две точки беше по-слаба (35%-41%).

За НСА Петя Серафимова завърши с дабъл-дабъл - 28 точки и 11 борби, Зорница Найденова приключи с трипъл-дабъл - 21 точки, 10 борби и 11 асистенции, Мария Светославова също се разписа с дабъл-дабъл - 10 точки и 10 борби.

За Локомотив Валерия Алексиева вкара 27 точки, а Виктория Иванова добави 15.