Монтана 2003 не се затрудни със Славия за 10 поред

(сн: BGbasket.com)
18-01-2019 18:34 | BGbasket.com

Монтана 2003 записа десета поредна победа в женската А група. Като гост в мач от 13-ия кръг на първия етап монтанки се наложиха над Славия с резултат 82:53, след като водиха убедително през целия мач. Така те продължават да са в челото на класирането с 12 победи и загуба, а Берое Стара Загора има актив 11-1 и мач по-малко. Славистките пък делят третото място със Септември 97 и Локомотив Стара Загора с по 6-6. В следващия кръг Монтана посреща НСА, а Славия гостува на Шампион 2006.

Гостите поведоха още в началото и останаха напред през цялата първа четвърт, като в края ѝ направиха разликата двуцифрена. До средата на следващата десетка Монтана се откъсна с 20 точки напред, но домакините успяха да се приближат на 13 на почивката. Силна трета част за монтанки отново направи разликата солидна, този път трайно. Те продължиха да я увеличават до края, за да стигнат до категоричната победа.

Христина Иванова записа 23 точки за победителките, 14 добави Мария Желязкова, а по 10 – Габриела Костова (10 борби) и Виктория Стойчева (6 борби). Всички баскетболистки в състава влязоха в игра и с изключение на две се разписаха.

За Славия най-резултатна с 16 точки беше Ивана Николова, а 15 отбеляза Естер Мичева.