Безпроблемна 12-а победа за Берое Стара Загора при жените

(Снимка: facebook.com/Beroewomen)
19-01-2019 17:30 | BGbasket.com

Берое Стара Загора записа безпроблемна победа като гост на Академик Пловдив със 100:51 в мач от 13-ия кръг на редовния сезон в женската А група. Това е победа №12 в актива на старозагорския отбор, като той има и само една загуба. При победа в последния кръг Берое ще си осигури и първото място след началния етап на сезона. Пловдивчанки пък са дъното на класирането с актив 2-10, като днес претърпяха трета поредна загуба. В следващия кръг баскетболистките на Таня Гатева посрещат Септември 97, а Академик гостува на Локомотив Стара Загора.

Равностойна беше само първата част от мача, в която отборите си размениха водачеството няколко пъти и след нея Берое водеше с 25:23. Постепенно през втория период старозагорки взеха контрола над мача и се откъснаха напред за 53:35 на почивката. Категорично спечелена трета част с 24:7 им донесе цели 35 точки аванс, а след като взеха и последната десетка те си тръгнаха с почти 50 разлика.

Общо шест баскетболистки на победителките завършиха с двуцифрен актив, като с 16 точки и 6 борби за успеха допринесе Теодора Динева, 15 точки вкара Габриела Николова, а по 14 – Петя Бояджиева и Христина Тютюнджиева.

За Академик най-резултатни с по 11 точки бяха Десислава Хилендарова (6 борби, 5 асистенции) и Надежда Петрова.