Балкан не допусна изненада в Ямбол (видео)

19-01-2019 19:47 | BGbasket.com

Балкан записа втора поредна победа в Националната баскетболна лига. Вицешампионите не допуснаха изненада при гостуването си на Ямбол и спечелиха с 87:68. Те натрупаха комфортна разлика през първото полувреме и до края не изпуснаха аванса си. Ключова бе и стрелбата от далечно разстояние. Гостите вкараха 13 тройки срещу едва три за съперника.

В този мач Ямбол бе без контузения Ивко Ивков, докато за Балкан дебют направи новото попълнение ЛаМаркъс Рийд. Извън групата на „зелените“ отново бе оставен Марин Маринов.

Победата бе девета за тима на Небойша Видич от 14 срещи. Отборът на Иван Чолаков е с баланс 3-10.

В следващия кръг Ямбол гостува на Берое, а за Балкан предстои визита на Черно море Тича.

Двубоят започна с размяна на кошове. Постепенно обаче домакините взеха инициативата и дръпнаха с няколко точки след силни изяви на Станислав Говедаров и Евгени Иванов. Последваха оспорвани минути, а след осем безответни точки Балкан поведе с 26:21 след десет минути игра.

Подемът в играта на „зелените“ продължи и през втория период, като много бързо преднината им стана двуцифрена. Балкан продължи да увеличава аванса си, а на почивката водеше с 48:32, което бе и най-голямата разлика в мача до момента.

Гостите продължиха да играят много уверено и след паузата, като авансът им достигна 21 точки. Те поддържаха комфортна разлика, но след серия от 8:0 преди последната част Ямбол намали изоставането си на 53:65.

Натискът на домакините продължи и през заключителните минути. Въпреки че отстъпваха сериозно в стрелбата от далечно разстояние, те успяха да скъсят дистанцията едва на 8 точки и да върнат интригата в срещата. Балкан обаче не позволи пълен обрат, отново пое контрола в мача и успя да спечели убедително.

Александър Гаврилович бе най-резултатен за успеха с 15 точки, като той овладя и 9 борби. С 14 точки и 9 борби е Микейл Хопкинс. По 12 точки имат Венцислав Петков и новото попълнение ЛаМаркъс Рийд.

За Ямбол Станислав Говедаров вкара 16, с 10 е Ларон Смит.