Берое с трудна победа в Плевен за девет поред

19-01-2019 20:10 | BGbasket.com

Берое записа девета поредна победа в НБЛ. Като гости старозагорци се наложиха над Спартак Плевен с 89:85 в мач от 15-ия кръг. Мачът премина през обрати, като силна трета част и стабилни последни минути изведоха Берое до победата. Тимът продължава да е втори в класирането с 11 победи и 2 поражения до момента. Плевенчани пък делят петото място с Академик Бултекс 99 с по 6 победи и 7 загуби.

В следващия кръг беройци посрещат Ямбол, а плевенчани гостуват на Академик Бултекс 99.

Гостите започнаха мача силно и още през първата четвърт натрупаха двуцифрена разлика за 25:11. Лошата новина за Берое обаче бе контузията на един от ключовите играчи на тима Конър Франкамп, който трябваше да напусне принудително срещата.

Спартак избухна през втория период, вкарвайки 32 точки, и обърна резултата, за да поведе с 46:40 на почивката. Берое изигра силна трета част, в която направи серия от 20:2, за да си върне водачеството при 67:63 след 30 минути на терена. Старозагорци останаха напред до края, но съперникът не се отказа в нито един момент и беше плътно за тях, независимо че не успя да ги настигне до края.

За Берое, който беше без капитана си Тихомир Желев, Далин Бачински и Ивайло Тонев, с 20 точки се отчете Тре Когинс, 18 плюс 9 борби добави Джеймс Уайт, а със 17 точки и 7 борби се включи Александър Янев.

За Спартак един от основните играчи – Константин Коев не влезе в игра, а Николай Маринов избухна с 6/8 от тройката и общо 33 точки и 6 асистенции. С 12 точки и 7 асистенции се включи Цветослав Острев.