Летящ старт за Академик София -2 и в Първа петица

(сн: BGbasket.com)
20-01-2019 18:41 | BGbasket.com

Академик София -2 стартира по най-добрия начин втория етап от първенството в А група-мъже, като победи Черноморец с 84:63.

Двубоят трябваше да бъде дерби, след като Академик спечели убедително Западната група, а Черноморец взе Изтока в първата фаза, като имаше много желание и в двете посоки, но доста по-добро изпълнение от домакините.

Бургазлии имаха и сериозно подсилване, като първи минути за тима записаха Симеон Русинов и Александър Ангелов, а в игра след около четири месеца отсъствие заради травми се появиха и Ангел Димитров, и Паулин Жардим.

Въпреки това Академик не води в резултата само в първите три минути от срещата, а още в края на първата част имаше двуцифрен аванс. След 11-0 за старт на втория период разликата мина 20 точки. Черноморец имаше лек подем в края на полувремето, когато скъси до 17 изоставането си. В третата част обаче гостите отбелязаха едва осем точки и там на практика всичко бе решено с над 30 преднина за Академик.

Последните пет минути за състава от Правец бяха доиграни от най-младите в състава, но разликата не се промени особено.
Академик направи 24 асистенции, а наниза и 14 тройки в мача.

Цветомир Чернокожев приключи със 16 точки и 8 борби за успеха, Георги Дамянов добави 14 точки, а Лъчезар Димитров и Костадин Лазаров се записаха с по 10 точки.

Робърт Георгиев приключи с 15 за Черноморец, Стоян Милчев добави 13, а Паулин Жардим - 10.