Славия взе първа победа в четворката при жените

(сн: BGbasket.com)
16-02-2019 19:16 | BGbasket.com

Славия записа първата си победа в първата четворка на женското първенство. Като домакини столичанки се наложиха над Локомотив Стара Загора с резултат 78:54 в мач, игран в зала „Триадица“. Славистките бяха по-силни през второто полувреме, когато натрупаха разликата си. До момента и двата отбора нямаха успех, а вече Славия е с 1-2, а Локомотив – с 0-3. В следващия кръг баскетболистките на Силвия Пеева посрещат другия старозагорски отбор – Берое, а тези на Константин Боев ще бъдат домакини на Монтана 2003.

Гостите започнаха мача добре и бяха напред през цялата първа четвърт, след която водеха с 20:14. Вторите десет минути бяха много оспорвани, като през тях водачеството беше сменено няколко пъти, а в крайна сметка резултатът на почивката остана в полза на Локомотив – 33:30. Славия обаче изигра отлична трета четвърт, в която позволи само 10 точки в коша си и успя да обърне резултата и да натрупа двуцифрена разлика за 54:43. Тимът съумя да запази комфортна преднина и да я увеличи още повече до края на мача.

Победителките имаха по-висок процент при стрелбата от игра, записаха повече асистенции и по-малко грешки от съперника си, а също така вкараха повече точки в подкошието и от втори шанс.  Гостите вкараха едва 3/18 опита от тройката за успеваемост 16%.

Капитанът Мартина Николова допринесе с 26 точки и 7 борби за победата на отбора си, 20 плюс 7 добави Ивана Николова, а с 10 точки и 7 борби завърши Естер Мичева.

За Локомотив Виктория Иванова регистрира 22 точки и 8 борби, а с 18 плюс 16 се включи Евгения Нацкина.