ИУ оцеля след вълнуващ завършек срещу Атлетик

(Снимка: LAP.bg)
17-02-2019 18:45 | BGbasket.com

Икономическия университет - Варна взе първата си победа в Първа петица на А група - мъже след инфарктен финал на мача срещу Атлетик и 88:84.

Двубоят се реши в последната минута, като гостите от София наваксаха пасива си в последния четвърт час и имаха също всички шансове за успех във Варна.

Домакините поеха рано контрол над мача и поведоха с двуцифрен актив след първия период. Атлетик обаче спечели следващите две части и в края на третата настигна ИУ и върна цялата интрига в последната четвърт.

Точно 5 минути преди сирената резултатът бе изравнен до 74:74, а с тройка на Тодор Захариев малко по-късно Атлетик поведе за първи път в двубоя. След размяна на водачеството, Ангел Нацкин отбеляза тройка за ИУ, за да успокои варненци, но след таймаут Станислав Славейков веднага отговори. Отново Славейков изравни до 84:84 с 39 секунди на часовника.

ИУ изигра добре тези последни моменти, като Николай Георгиев взе ключова борба в нападение, Славейков пропусна от тройката в ответната атака, а Мартин Коцев подпечата победата на варненци от наказателната линия.

Николай Георгиев завърши с 28 точки, Мартин Коцев добави 17 точки, 14 борби и 7 асистенции, а Александър Кръстев се отчете с 15 точки. За първи път от два месеца на терена се появи Кристиян Кръстев, който лекуваше контузия.

За Атлетик, отново без Пламен Дончев, Станислав Славейков завърши с 25 точки и 12 борби. Тодор Захариев се отчете със 17 точки и 10 борби, Емилиян Грудов добави 19 точки.