Берое изкопчи успех след истинско дерби с Монтана

(сн. facebook.com/БК-Монтана-2003)
17-02-2019 19:21 | BGbasket.com

Берое Стара Загора постигна втора победа над Монтана 2003 през сезона в А група - жени, като се наложи при гостуването си със 76:73. Мачът се реши в самия му край, като премина през няколко обрата през второто полувреме.

Берое води в резултата от началото чак до средата на третата част, когато Монтана стигна до първи обрат. Оттам последва размяна на водачеството и много интересни минути в зала "Младост".

Финалната част бе истинска битка, подобаваща на двата най-силни отбора в женското първенство и предложи още обрати.

Монтана взе най-големия си аванс в мача - 7 точки - шест минути преди края, след серия от 9:0, но Берое отговори с 10 безответни точки, за да направи нов обрат и от своя страна да дръпне с 3.

Мария Желязкова изравни от тройката, с 36 секунди на часовника, но Монтана не успя да спре Гергана Иванова да отбележи в техния кош веднага след това.

Теодора Динева завърши отличния си мач с точен наказателен удар, с който приключи всичко до 76:73 в полза на Берое.

Динева вкара 23 точки за победата, а по 12 добавиха Карина Константинова и Гергана Иванова. Милена Томова помогна с още 10 точки, а един от другите центрове на тима Александра Петрова не взе участие в мача.

За Монтана Мария Желязкова вкара 15 точки, 13 отчете Радостина Димитрова.

Берое направи много по-малко грешки и се наложи, въпреки че загуби борбата под коша. Старозагорки изпълниха и двойно по-малко наказателни удари от съперника, а Монтана нямаше ден от тройката, като реализира само три шута от далеч.