Олимпиакос влезе в правия път към плейофите в Евролигата

(Снимка: euroleague.net)
19-03-2019 22:44 | BGbasket.com

Олимпиакос се върна на правилния път към плейофите с гръмка победа над Байерн - 89:69.

Александър Везенков игра 14 минути в двубоя, не успя да се разпише, но помогна в защита и овладя 3 борби, като добави и открадната топка в актива си.

След само една победа в предишните си седем мача, Олимпиакос бе на път да загуби мястото си в плейофите. Поражението от Олимпия в Милано обаче сякаш дойде като сигнал за гръцкия тим и той реагира по най-добрия възможен начин срещу Байерн.

Немският състав от своя страна също е само с една победа в Евролигата от януари месец насам и се отдалечава от заветната осмица.

Въпреки че бе без контузения си лидер Василис Спанулис, Олимпиакос тръгна много силно, до почивката наниза 50 точки, срещу 31 и не остави нищо на случайността през второто полувреме.

Дебют за мъжкия отбор на Олимпиакос направи 17-годишният Алексей Покусевски от Сърбия и дори успя да се разпише от наказателната линия.

С 20 точки най-резултатен за успеха бе Никола Милутинов. Звездата на Байерн Дерик Уилямс бе удържан само до 5 точки, а Петери Копонен реализира 15.