Апоел Холон се доближи до полуфиналите във ФИБА Къп

(сн. FIBA.com)
21-03-2019 09:11 | BGbasket.com

Апоел Холон, който отстрани драматично Балкан във ФИБА Къп, направи огромна стъпка към Топ 4 в турнира. В първия мач от четвъртфиналите израелският тим победи у дома друг стар познайник на „зелените“ – Алба Фехервар, с 96:63. Реваншът е след седмица в Унгария.

Шон Джоунс бе най-резултатен за успеха с 22 точки, 20 добави Дариън Аткинс. За Алба Питър Лорант се отчете с 22 точки и 9 борби.

Динамо Сасари също записа убедителна победа на старта на четвъртфиналите. Италианският тим победи като гост Пинар Кършияка с 87:68 и е в много изгодна позиция преди реванша у дома.

Бакен Беърс и Вюрцбург оставиха развръзката за реванша в Германия след победа на датския тим с минималното 76:75.

Един от съперниците на Рилски спортист в турнира – Варезе, записа труден успех в последния мач, изигран снощи. Италианският тим се наложи като гост над Остенде със 73:70 и запази интригата преди реванша.