Спартак би Ямбол отново и излезе шести

(Снимка: НБЛ)
22-03-2019 20:15 | BGbasket.com

Спартак Плевен излезе на шесто място в НБЛ, след убедителна победа над Ямбол с 83:69 в зала "Балканстрой".

Това бе трети успех за сезона за Спартак срещу Ямбол, като с осмия си успех до момента плевенчани се изравниха с Академик Бултекс 99, но остават шести. Те изместиха именно Ямбол от позицията, като тимът на Иван Чолаков вече е седми.

Двубоят бе равностоен до началото на втората част, когато Спартак направи серия от 9-0 и се откъсна, за да не погледне повече назад. Ямбол на няколко пъти успя да се доближи максимално, на почивката изоставаше само с 4, но в средата на третата част разликата вече стана двуцифрена.

Гостите отбелязаха само 11 точки в третия период и някъде там пасивът се задържа десетина точки и остана толкова до последните 3-4 минути, когато Спартак вече довърши нещата и направи резултата солиден.

Домакините имаха сериозно преимущество в борбата, а отбелязаха и доста тройки, но процентът за две точки бе това, което им донесе успеха.

Най-резултатен бе Николай Маринов с 19 точки, Иван Лилов не бе далеч от трипъл-дабъл с 11 точки, 12 борби и 7 асистенции, 17 точки наниза Константин Коев (5 тройки).

Евгени Иванов и Айзея Уилямс вкараха по 13 точки за гостите, 12 добави Станислав Говедаров.

Първи старт за Ямбол записа 17-годишният Златомир Дончев, който се задържа само три минута в игра, а в групата изобщо не попадна Никола Джурич.