Убедителен Берое не се затрудни срещу Локомотив

(BGbasket.com, архив)
10-04-2019 19:44 | BGbasket.com

Берое Стара Загора се приближи на една победа от финала в А група – жени след като се справи убедително с градския съперник Локомотив с 90:53 точки в първа среща от полуфиналната серия.

Вторият двубой от плейофа е в петък, 12-и април от 18 часа в зала „Общинска” в Стара Загора. Играе се до две победи от три възможни срещи.

Теодора Динева бе най-резултатна за успеха на Берое Стара Загора със 17 точки, 6 борби и 6 асистенции. Три състезателки реализираха по 13 точки – Радослава Бъчварова, Христина Тютюнджиева и Карина КонстантиноваТютюнджиева постигна дабъл-дабъл, овладявайки и 13 борби в двубоя.

В средата на трета част Евгения Нацкина се контузи след сблъсък с Христина Тютюнджиева и по-късно бе откарана в болница заради удара в областта на кръста, който получи.

Баскетболистките, водени от треньора Таня Гатева показаха превъзходство по всички показатели (48%-33% при стрелбата) и (45-35 борби), и особено през второто полувреме не оставиха съмнения, че няма да допуснат грешна стъпка срещу този съперник.

Берое взе аванс още след първите 10 минути – 21:16, а през втората увеличи преднината си до 17 точки след серия от 13:0. Състезателките на Локомотив Стара Загора вкараха само 9 точки в третата четвърт, а последната част в срещата стартира при 69:38 за Берое. До края разликата на моменти стигна 46 точки.

Евгения Нацкина бе най-полезна за Локомотив с 15 точки и 7 борби.