Берое прекърши Спартак за минути

(Снимка: НБЛ)
11-04-2019 20:45 | BGbasket.com

Пет минути в третата четвърт бяха достатъчни на Берое да прекърши съпротивата на Спартак Плевен и да победи накрая със 100:78.

Това бе пети мач за Берое със 100 и повече отбелязани точки през сезона в НБЛ.

Двубоят предложи сериозни амплитуди, като стартира с доста противоречива първа част. В нея Берое тръгна с 10-0, само за да позволи 15 безответни точки на Спартак след това.

Солидното присъствие на Николай Върбанов в подкошието бе ключът в играта на плевенчани и гостите не само обърнаха, но и поведоха. До почивката и в първите минути след нея играта вървеше кош за кош, но в средата на третата част Берое включи на друга скорост и с 12-0 се откъсна напред.

Старозагорци нанизаха 32 точки в тази част, като продължиха да бележат в последния период, и да увеличават разликата. 6 минути преди края дистанцията вече бе над 30 точки и всичко отдавна бе решено. Това даде възможност минути да запише и 15-годишният гард Михаил Комбаков.

Конър Франкамп завърши с 20 точки и 7 асистенции, Тре Когинс и Пол Милър добавиха по 18.

Николай Върбанов записа 23 точки и 10 борби, шест от тях в нападение. Константин Коев вкара 13, а Цветослав Острев - 12 плюс 7 борби и 8 асистенции.