Нов финал за Монтана, ще защитава титлата си

(сн. Тони Тончев, BGbasket.com)
12-04-2019 17:47 | Мария Мицова

Баскетболистките на Монтана 2003 се класираха за финала в А група при жените след втори успех над Славия в полуфиналите с 91:58 точки.

Така с 2:0 победи в серията, воденият от треньора Стефан Михайлов тим преодоля своя противник.

Това ще е четвърти пореден финал за състава на Монтана 2003, който ще се опита да прибави още един трофей към витрината си този сезон, след като ликува в турнира за Купата на България.

Славия пък бе равностоен само една част на гостите и ще играе в плейофа за бронзовите медали.

Съперник на Монтана в битката за титлата ще съставът на Берое, който се справи с Локомотив Стара Загора във втората полуфинална серия. Монтана 2003 спечели редовния сезон по-рано този сезон и така ще има домакинско предимство във финала. Във финалния плейоф се играе до три победи от пет възможни мача, като първите двубои ще са в средата на следващата седмица.

Домакините от Славия започнаха добре и поведоха с 11:3, но след серия от 9:0, Монтана обаче обърна резултата в своя полза и дръпна с 5, а в края първата част водеше с 20:17. Във втората четвърт гостите вдигнаха оборотите, а нова серия от 8:0 направи аванса им 13 точки и на почивката резултатът бе 42:30 в полза на Монтана 2003.

През второто полувреме Монтана продължи да контролира събитията на терена, като се възползваше от грешките на по-неопитния си противник и имаше преимущество в подкошието с добри изяви на Гариела Костова. Със серия от 16:0 гостите поведоха с 24 точки - 58:34. В последните 3 минути на третата част Славия не отбеляза кош и в началото на последната четвърт вече губеше с 41:66. Монтана 2003 буквално прегази "белите" с подновяването на играта като поведе с 81:41, а чак в средата на частта домакините се разписаха. До края най-голямата разлика достигна 44 точки.

Христина Иванова бе най-резултатна за гостите. Тя се включи от пейката и завърши с 18 точки, 5 борби и 3 асистенции. Виктория Стойчева пък се отчете с 13 точки, 5 борби и 5 асистенции. С 11 точки, 3 борби и 3 откраднати топки пък завърши стартиралата сред титулярите Цветомира Шаренкапова. Друга от състезателките в титулярните 5 - Дебора Филипова се почувства зле в края на първата част и повече не влезе в игра. Димана Макариева и Преслава Колева реализираха по 10 точки.

За Славия най-много вкара - Ивана Николова, която завърши с 13 точки и 6 борби, а Мартина Николова-Графам бе най-полезна с 10 точки, 7 борби и 5 асистенции.