Балкан взе своето във Варна, завършва трети в редовния сезон

(сн. LAP.bg)
14-04-2019 19:56 | BGbasket.com

Балкан победи Черно море Тича като гост с 97:76 в зала „Христо Борисов“ във Варна. Отборите се срещнаха в мач от 25-ия кръг на редовния сезон на НБЛ, а ботевградчани се откъснаха напред още в началото и логично стигнаха за третия си пореден успех. Те са с актив 16-7, но вече е сигурно, че ще останат трети в класирането, тъй като дори на теория няма как да изместят Берое от второто място. Варненци пък продължават да са последни с актив 3-19. В следващия кръг те ще посрещнат Берое, а Балкан ще почива.

Гостите се откъснаха далеч напред още в края на първия период, когато направиха силна серия за 29:19. Те спечелиха и втората част с двуцифрена разлика, за да направят аванса си над 20 точки на почивката. Темпото се запази и след подновяването на играта и разликата скочи над 30 точки. Домакините взеха последната десетка, но нямаше как да променят крайния изход от срещата.

За победителите извън групата за мача бяха Павлин Иванов и Здравко Христов, които имат леки здравословни проблеми. Всички 11 играчи в групата влязоха в игра и отбелязаха точки, като 16 отбеляза Мирко Мулалич, а с по 13 се отчетоха Микейл Хопкинс, Александър Гаврилович (8 борби) и Димитър Димитров (8 борби).

За варненци Георги Боянов регистрира 25 точки и 11 борби, Мартин Коцев вкара 17, а Цветомир Куртев – 13 точки.