Академик Бултекс 99 се приближи до четворката

(сн. LAP.bg)
14-04-2019 20:14 | BGbasket.com

Академик Бултекс 99 записа ценна победа като домакин в 25-ия кръг от редовния сезон на НБЛ. Тимът се наложи над Спартак Плевен с резултат 79:66 и по този начин се изравни с Рилски спортист на четвъртото място във временното класиране с еднакъв актив от 11 победи и 11 загуби. Така при домакински победи срещу седмия Ямбол в следващия кръг и последния Черно море Тича в 27-ия кръг ще гарантират четвъртото място на пловдивчани, дори и прекият му съперник Рилски спортист да победи също два пъти – срещу Спартак Плевен и Ямбол.

След ударна серия от 26:6 за начало на срещата домакините ясно показаха, че търсят задължителна победа. Те спечелиха и втория период и имаха близо 20 точки преднина на почивката при 45:26. Равностойна трета четвърт запази статуквото, като закова разликата на 20 точки при 66:46 и въпреки че гостите се бориха до края и стопиха част от нея, мачът беше решен доста преди края му.

Петима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив, като 14 точки и 10 борби записа Питър Олисемека, а по 13 точки нанизаха Венелин Христов, Васил Бачев и Трой Франклин (9 асистенции). С 12 точки и 5 асистенции приключи Александър Груев.

За Спартак Иван Лилов отбеляза 24 точки (6 тройки), а с 15 точки и 6 борби се включи Константин Коев.