Денвър с впечатляващ обрат срещу Сан Антонио

17-04-2019 10:39 | BGbasket.com

Отборът на Денвър Нъгетс победи Сан Антонио със 114:105 и изравни серията от първия кръг на плейофите на Запад в НБА на 1:1 победи. Нъгетс преодоляха изоставане от 19 точки в домакинството си, което бе и най-големият обрат постиган от тях в плейофите.

Денвър бе на път да загуби втори пореден домакински мач, но направи отлична последна четвърт, в която вкара 39 срещу 23 точки за Спърс.

Джамал Мъри бе най-резултатен за Денвър с 24 точки, като 21 от тях реализира в последната четвърт. Гари Харис добави 23 точки за успеха, а Никола Йокич се отчете с дабъл-дабъл - 21 точки, 13 борби и 8 асистенции.

С 31 точки и 7 борби за Сан Антонио завърши ДиМар ДиРоузан.

Торонто победи Орландо със 111:82 и изравни на 1:1 серията в първия кръг на Изток в НБА. Мач номер 3 е в петък вечер в Орландо, където Меджик имат девет поредна победи.

Кауай Ленард вкара 37 точки, 4 борби и 4 асистенции, а Кайл Лаури допринесе с 22 точки, 4 борби и 7 асистенции. Арън Гордън се отличи с 20 точки и 5 борби за Орландо.

Тимът на Портланд надделя над Оклахома със 114:94 и поведе с 2:0 в серията на Запад.

За гостите Пол Джордж бе най-полезен с 27 точки и 8 борби, а за победителите Си Джей МакКълъм реализира 33 точки и добави 8 борби и 5 асистенции. Деймиън Лилард се отчете с 29 точки и 6 асистенции за успеха.

Тагове: НБА, Денвър Нъгетс, Сан Антонио Спърс