Кевин Дюрант изведе шампионите до втора победа в серията (видео)

19-04-2019 10:11 | BGbasket.com

Голдън Стейт Уориърс записа втора победа в четвъртфиналите на Западната конференция в НБА. Шампионите се наложиха убедително като гост над Лос Анджелис Клипърс със 132:105 и вече водят с 2-1 в серията.

С основен принос за успеха бе Кевин Дюрант, който отбеляза 38 точки за 30 минути. Стеф Къри добави 21. За домакините Ивица Зубац завърши с 18 точки и 15 борби.

В другия мач на Запад Сан Антонио намали резултата в серията с Денвър на 1-2, след като спечели у дома със 118:108. Дерик Уайт записа личен рекорд в кариерата си, отбелязвайки 36 точки. За гостите с 22 точки се отчете Никола Йокич.

В Източната конференция Филаделфия победи като гост Бруклин със 131:115 и също вече води с 2-1. Бен Симънс завърши с 31 точки и 9 борби за победителите, докато за съперника по 26 имат Карис Лъвърт и ДиАнджело Ръсел.