Шумен прати серията за трето място в А група в решителен мач

(сн. Тони Тончев, BGbasket.com)
19-04-2019 20:11 | BGbasket.com

Трети мач ще определи бронзовия медалист в мъжката А група. Това стана ясно, след като днес Шумен победи ИУ Варна като домакин с 91:80 във втория сблъсък от серията за трето място. След 1-1 победи третият решителен сблъсък ще бъде във Варна на 23 април (вторник).

Варненци започнаха мача с отлична серия от 15:2, но постепенно до края на първата четвърт домакините намалиха изоставането си на шест точки за 18:24. Те изиграха много силна втора част, в която обърнаха резултата и имаха минимална преднина на почивката – 47:46. Изключително равностойна трета част, преминала с игра кош за кош запази статуквото и след 30 минути игра, а всичко остана да се решава в края. Серия от 14:5 малко след началото на последния период изведе Шумен напред с двуцифрен аванс, а до края тимът без проблеми остана напред.

Антон Диков записа дабъл дабъл от 24 точки и 10 борби за победителите, Виктор Серафимов регистрира 16 точки, а Кирил Кирилов се включи с 13 плюс 7 борби.

За ИУ Ивко Ивков отбеляза 22 точки, а с по 15 се отчетоха Мартин Коцев (8 борби) и Цветомир Куртев (9 борби).