Милуоки и Хюстън продължават без грешка в плейофите (видео)

21-04-2019 10:03 | BGbasket.com

Милуоки и Хюстън поведоха с 3-0 в своите четвъртфинални серии и вече са само на победа от класиране в следващия етап на плейофите в своите конференции.

Лидерът на Изток Милуоки се наложи като гост над Детройт със 119:103, като интрига имаше единствено през първата част. Крис Мидълтън завърши с 20 точки и 8 борби за победителите, докато за домакините с 27 точки, 7 борби и 6 асистенции е Блейк Грифин.

Далеч по-труден бе успехът на Хюстън при визитата на Юта в Западната конференция. „Ракетите“ спечелиха със 104:101, като до последно победителят не бе ясен. С 22 точки и 10 борби завърши Джеймс Хардън, докато за съперника над всички бе Донован Мичъл с 34.

Джоел Ембийд изведе Филаделфия до нов успех срещу Бруклин, този път със 112:108. Тимът изоставаше през по-голямата част от мача, но успя да направи обрат в края и да поведе с 3-1 в серията. Баскетболистът завърши срещата с 31 точки, 16 борби, 7 асистенции и 6 чадъра. За Бруклин с 25 точки е Карис Лъвърт.

На Изток Денвър изненада Сан Антонио като гост със 117:103 и изравни серията на 2-2. Много силен мач изигра Никола Йокич, който се отчете с 29 точки, 12 борби и 8 асистенции. За „шпорите“ с 24 точки е ЛаМаркъс Олдридж.