НСА е университетски шампион при мъжете, Тракийският - при жените

(Снимка: BGbasket.com)
12-05-2019 18:45 | BGbasket.com

Национална спортна академия стана шампион при мъжете, а Тракийският университет - при жените - на Универсиадата 2019, която се проведе през тази седмица във Варна.

Университетското първенство по баскетбол и тази година предложи много емоции, а много състезатели от държавните първенства също се изявиха в ролята си на студенти.

В основата на успеха на Тракийския университет при дамите бяха представитеките на вицешампиона Берое Стара Загора Гергана Иванова и Карина Константинова, и капитанът на Шампион 2006 Калина Иванова, която преди четири месеца претърпя втора операция на предни кръстни връзки и менискус.

За първенеца при мъжете НСА играха Васил Бачев - капитан на Академик Бултекс 99 в НБЛ, Георги Дамянов от Академик София и няколко играчи на вицешампиона в А група Черноморец - Георги Кендеров, Робърт Георгиев, Ангел Димитров, Даниел Лозанов.

На финала при мъжете НСА се наложи над Шуменския университет с 96:83. Третото място зае ЮЗУ, след успех над УНСС с 98:82.

При жените нямаше финал, а три кръга, като Тракийския университет взе три победи и така зае първото място.