Стеф спечели шоуто на братя Къри и шампионите вече са 2-0

17-05-2019 10:29 | BGbasket.com

Голдън Стейт поведе с 2-0 във финалната серия от Западната конференция, след обрат срещу Портланд за 114:111.

Портланд води в Оукланд до средата на третата част, но профука аванс от 15 точки. Голдън Стейт обърна, но после пак последва обрат за гостите и Трейлблейзърс се откъснаха със 108:100 с четири минути и половина до сирената.

Тези последни минути бяха истинско шоу, но шампионите ги изиграха отлично в защита, а Къри влезе в ролята на плеймейкър и намираше съотборниците си в атака.

При три точки за Голдън Стейт и 10 секунди, Деймиън Лилард загуби топката от Андре Игуодала, като претендираше за нарушение, но такова не бе отсъдено и всичко приключи.

Стеф Къри и брат му Сет вкараха общо 53 точки, но Стеф бе с основна заслуга със своите 37. Клей Томпсън добави 24, Дреймонд Грийн 16 и 10 борби.

Лилард приключи с 23 точки и 10 асистенции.