Отличен Грийн се развихри за трети успех на Голдън Стейт над Портланд

19-05-2019 10:14 | BGbasket.com

Отборът на Голдън Стейт победи Портланд като гост със 110:99 след обрат в третата част и вече е само на победа от пореден финал в НБА.

Успехът за Уориърс бе трети в серията от финала в Западната конференция и те водят с 3:0 преди четвъртия двубой от плейофа в понеделник през нощта в Портланд.

Домаканите направиха добро първо полувреме и поведоха с 66:53 на почивката, но след 13:29 в третия период, Голдън Стейт обърна до 82:79 преди последната четвърт.

Стеф Къри бе най-резултатен с 36 точки, 6 борби и 3 асистенции, но звездата на вечерта бе Дреймонд Грийн. Той завърши с трипъл-дабъл -20 точки, 13 борби и 12 асистенции, негов седми в плейофи.

Уориърс бяха без Кевин Дюрант, а в третата част с контузия напусна Андре Игудала и му предстоят прегледи.

За Портланд 23 точки най-резултатен бе Си Джей МакКълъм, който добави още 3 борби и 5 асистенции.