Три победи за българските отбори на турнира в Ботевград

(сн. facebook.com/Balkan.Botevgrad)
15-06-2019 20:20 | Мария Маринова

Три победи постигнаха българските отбори на международния приятелски турнир по баскетбол за момчета U14, който се провежда в Ботевград. Балкан и Левски спечелиха днешните си срещи, а Чавдар Троян записа победа и загуба. Турнирът завършва утре.

В първия мач за деня Левски победи Актавис с 87:77. Двубоят премина през няколко обрата, а близо четири минути преди края българският тим бе в ролята на догонващ. До края обаче столичани направиха серия от 15:0 и спечелиха срещата. Най-сериозното им предимство бе при асистенциите (24 срещу 5), откраднатите топки (28 срещу 10) и в по-малкия брой грешки (18 срещу 34).

Над всички за победителите бе Красимир Петров с 25 точки, 6 борби, 5 асистенции и 5 откраднати топки. Джерами Колев наниза 18 точки, а със 17 е Деян Станчев.

Чавдар Троян записа победа и загуба в надпреварата. Баскетболистите на Лъчезар Диков отстъпиха на Клуж с 63:86, като съперникът им имаше предимство по всички показатели Решаващо за крайния изход на срещата се оказа първото полувреме, след което румънците водеха с 60:21. Троянци играха по-добре през второто полувреме, но разликата бе твърде голяма за обрат.