Продължения трябваха на Франция за полуфинал

(Снимка: FIBA.com)
04-07-2019 21:09 | BGbasket.com

Франция се класира за полуфинал на Европейското първенство за жени, но се нуждаеше от продължения срещу Белгия за крайното 84:80.

Двубоят премина през няколко обрата, като в заключителната четвърт белгийките имаха и шест точки аванс и ги изпуснаха в последната атака. Продължението бе силно резултатно, но французойките владееха вече ситуацията, а всичко свърши когато лидерът на Белгия Ема Месеман излезе за пет лични нарушения.

Иначе белгийките наваксаха 14 точки пасив след слабото начало, до почивката изравниха резултата, а в края на третата част поведоха и водиха до финалните секунди на редовното време.

Сандрин Груда за пореден път изнесе Франция на гърба си с 33 точки и 10 борби, доста от тях в решителните моменти.