Вече на 100%: България и Чехия са четвъртфиналисти на европейското

(Снимка: FIBA.com)
16-07-2019 19:35 | BGbasket.com

Чехия се наложи над Финландия със 105:79 в мач от предпоследния ден от груповата фаза на Европейското първенство U20, Дивизия Б.

По този начин чехите класираха едновременно себе си и България и на теория за четвъртфиналите. И двата тима са с по 3 победи и без загуба в група Б до момента.

В последен двубой от групата в сряда от 18:00 часа, България и Чехия ще решат и първото място. То също е от сериозно значение, тъй като вероятно ще помогне да се избяга от един от фаворитите на турнира Русия.

От група А, от където ще е съперникът на България на четвъртфинал, засега вариантите се очертават като Русия и Унгария.

Финландците се държаха в мача с Чехия до полувремето, но в третата част нещата до голяма степен се изясниха, а разликата бързо нарасна.

Лидерите на Чехия Вит Крейчи и Ян Зидек за пореден път не можеха да бъдат спрени и гардът записа 20 точки и 8 асистенции, а центърът Зидек - 23 точки.

Накрая Чехия би Финландия точно със същата разлика, с която го стори и България - 26 точки.