Драматична загуба за момичетата U16 на европейското в София

(сн: Тони Тончев, BGbasket.com)
16-08-2019 20:05 | Мария Маринова

Националният отбор по баскетбол за момичета U16 записа драматична загуба на европейското първенство в Дивизия B, на което София е домакин. В среща, изиграна тази вечер в столичната зала „Универсиада“, отборът на Лъчезар Коцев отстъпи  на Холандия с 64:68. Гостите имаха предимство през първото полувреме, но нашите играха много силно след почивката, като победителят бе определен в самия край.

Освен родни фенове, в залата имаше и група холандци, които също подкрепяха своя отбор. Двубоят започна с минута мълчание в памет на легендата на българския баскетбол Пенка Стоянова. На мача присъстваха и жените U20. Те не спряха да подкрепят 16-годишните момичета, а на почивката показаха спечеления преди дни трофей от европейското първенство в Дивизия B, което се проведе в Косово.

В събота България U16 се изправя срещу Северна Македония, като двубоят отново е от 18:15 часа в „Универсиада“.