Берое започна контролите с победа

(сн: BGbasket.com)
06-09-2019 20:43 | BGbasket.com

Берое започна с победа контролите си от подготовката на тима за новия сезон. В среща, изиграна в Стара Загора, баскетболистите на Любомир Минчев се наложиха над Академик София с 92:84.

Победата за Берое обаче не бе никак лесна, тъй като съперникът им водеше през първото полувреме, на моменти и с двуцифрена разлика. През третата част домакините стигнаха до пълен обрат и успяха да задържат преднината си до края.

Още през първото полувреме Андрей Иванов стъпи накриво, а като цяло мачът беше изпълнен с много фаулове и по-груба игра.

Най-резултатен за успеха бе Иван Лилов с 18 точки. По 14 имат Деян Карамфилов и Реджър Дауъл, а 13 добави Остин Прайс.

За Академик с 21 точки се отчете Цветомир Чернокожев, с 18 е Николай Грозев, а 10 вкара Николай Михайлов.

На 9 и 10 септември Берое ще вземе участие в турнира в памет на легендата на Балкан Георги Христов, който ще се проведе в Ботевград. Следващата контрола на Академик е на 11 септември срещу Пирот.

Тагове: Берое, Академик София