САЩ сложи точката за златното поколение на Бразилия

(сн. FIBA.basketball)
09-09-2019 17:19 | BGbasket.com

САЩ се наложи убедително над Бразилия с 89:73, за да спечели група К на световното и да изпрати златното поколение на кариоките у дома. Това бе последно световно, а и изобщо голям шампионат и мачове с националния екип за голяма част от ветераните на Бразилия.

На четвъртфинал американците играят срещу Франция, а втория в групата - Чехия ще има за опонент Австралия.

Резултатът означава още, че САЩ си гарантира място на Олимпиадата в Токио 2020, а отстранявайки Бразилия взима със себе си в Япония и Аржентина с втората квота за представители на Америка.

Бразилия игра отлично през първото полувреме, когато се държеше плътно до съперника, но второто, и особено четвъртата част, бяха изцяло в полза на САЩ.

Бразилия остана без старши треньора си още в 13-а минута, когато Ацо Петрович бе изгонен след второ техническо нарушение.

Въпреки това на два пъти във втория период Бразилия успя да изравни, но без да поведе. Все пак американците не намираха начин да стигнат до по-сериозна преднина, като през първото полувреме най-големият им аванс бе едва осем.

След паузата нещата изглеждаха доста по-различно, като САЩ бързо започна да дърпа напред. В края на третата част разликата стана двуцифрена, а в последната мина и 20 точки, за да определи изхода.

Въпреки че бе болен, Кемба Уокър се записа със 16 точки за САЩ, толкова вкара и Майлс Търнър.

Вероятно в последния си мач за националния отбор на Бразилия изобщо, ветераните Леандро Барбоса и Андерсон Варежао реализираха по 14 точки. Витор Бените бе най-резултатен с 21.