Берое падна от гърци на турнира в Унгария

(ebasket.gr)
13-09-2019 21:45 | BGbasket.com

Баскетболистите на Берое загубха с 50:62 от гръцкия Ретимно в първа среща от силния приятелски турнир в Унгария. Старозагорци започна лошо срещата и след първата част губеха с 6:27. През следващите две части "зелените" заиграха по-добре и намалиха до 15 точки изоставането си, като полувремето дойде при 37:22 за Ретимно. Преди Берое стопи пасива си до 40:45 преди финалните минути, но в последната четвърт Ретимно направи серия от 11:2 и не позволи обрат.

Най-резултатен за българския тим бе Нашон Джордж с 10 точки. Остин Прайс реализира 8, а по 7 добавиха Иван Лилов и Антъни Уокър.

Старши треньорът на старозагорци Любомир Минчев изпробва всички налични играчи, съобщиха от клуба. Много силно за Ретимно пък се включи доскорошният играч на старозагорци Конър Франкамп, който вкара 14 точки. След срещата американецът разговаря приятелски със своите бивши съотборници и треньори.

В престижния приятелски турнир в Унгария участват още отборите на Аполон Лимасол и домакините от едноименния унгарски град Кьорменд, като утре Берое ще играе със загубилия от мача между унгарците и Аполон.

Тагове: Берое, Ретимно