Станимир Маринов и Кемпер с поражение във Франция

(twitter.com/NantesBasket44)
21-09-2019 12:04 | BGbasket.com

Станимир Маринов и неговият Кемпер стартираха с поражение в турнира Leaders Cup във френската лига Про Б. Отборът на Кемпер загуби от Нант с 53:71 точки.

Маринов се отчете с 6 точки, 3 борби и2 асистенции за 19 минути на терена, като бе титуляр за френския си състав.

В първия си мач от груповата фаза на състезанието Кемпер отстъпваше след първите 10 минути с 12:18, но навакса до почивката със силна втора четвърт, за да поведе с 31:26. Нант обаче изигра по-добро второ полувреме, като след 44:48 преди последния период, реализира 23 срещу 9 точки за Кемпер.

За Нант бившият играч на Лукойл Академик и Рилски спортист Тери Смит завърши с 18 точки и 6 борби.

Станимир Маринов и съотборниците му ще се изправят срещу Поатие във втория си мач от турнира на 27 септември.

Тагове: Станимир Маринов, Кемпер, Франция