Спартак Плевен изпусна домакинския трофей

(facebook.com/bcspartakpleven/)
21-09-2019 21:27 | BGbasket.com

Отборът на Спартак Плевен загуби финала на турнира за Купа Плевен с 90:91 точки от КК Пирот в интригуващ сблъсък. Домакините започнаха много силно и след 10 минути игра дръпнаха с 32:20 точки. Сръбският тим намали малко пасива си до почивката, но плевенчани все още водеха с 56:47.

В третата част оспорваната игра продължи, като преди последната четвърт Спартак Плевен имаше аванс от 73:67, а Николай Маринов и Мартин Маринов получиха дисквалификации. Гостите останаха с двама по-малко заради дисквалификации. До края сърбите успяха да обърнат резултата в заключителните моменти и да стигнат до успеха след по-резултатна четвърта част.

Така отборът на Пирот спечели трофея и записа втори успех след този над Черно море в първия си мач от състезанието. Спартак пък не успя за запише втора победа след тази над Ямбол със 108:103 точки на старта.

Третото място на турнира спечели Черно море Тича след успех над Ямбол по-рано днес.