Рилски спортист с разгром над Черноморец в Самоков

21-09-2019 21:44 | BGbasket.com

Отборът на Рилски спортист разгроми Черноморец със 101:72 точки в първия си мач от турнира 55 години САМЕЛ-90 в Самоков. Така домакините ще играят в неделя срещу ПАОК във финала на състезанието. Мачът за титлата е от 18 часа. Преди това Черноморец ще излезе срещу македонския Охрид в срещата за третото място от 15.30 часа. В ранния двубой по-рано днес гърците се справиха с Охрид с 86:72 точки.

След две поражения в последните си контроли в Северна Македония, в събота вечер тимът на Рилски спортист не остави никакви съмнения в превъзходството си над Черноморец. Съставът от Самоков доминираше през целия мач, а разликата дори достигна 39 точки. Домакините владееха борбата под коша (42-34),направиха повече асистенции (31-14), а и демонстрираха по-ефективна стрелба, включително 16 тройки. Отборът на Черноморец не успя да се противопостави осезаемо на противника си, направи повече грешки, а стрелбата не спореше достатъчно на бургазлии.

Рилски спортист стартира ударно и поведе с 26:4, като приключи частта с актив от 31:8. Разликата постепенно започна да се покачва и стигна 30 точки при 55:25, а на почивката авансът на домакините бе 57:32. След почивката ситуацията на терена не се промени особено и преди последните 10 минути резултатът бе 89:51 точки в полза на състава воден от треньора Людмил Хаджисотиров.

Мирослав Васов изигра силен мач и завърши като най-резултатен за победителите с 20 точки и 6 борби. Йонас Зохоре добави 16 точки, 6 борби и 5 асистенции, а Брандън Браун се отчете с 14 точки и 4 борби. Зейвиър Джонсън пък реализира 10 точки и 8 борби. За Черноморец най-полезен бе Джамал Кинг с 18 точки и 4 борби, а Робърт Георгиев завърши с 16 точки, 6 борби и 5 асистенции.