Левски Лукойл взе резонна победа при завръщането на Черно море в Двореца

10-10-2019 19:53 | BGbasket.com

Левски Лукойл взе очакван успех над Черно море Тича във Варна с 82:62 в първи мач от втория кръг на НБЛ.

Черно море положи страхотни усилия по организацията около завръщането си в Двореца на културата и спорта. Освен сериозния брой хора за делничен ден, имаше и специално представяне на отбора и дори фойерверки.

За да отговори на старанията и тимът хвърли много сили, но изпитваше очаквани трудности в нападение. Левски, без да бъде оптимално концентриран, успяваше да вземе превес, като в по-големи отрязъци от първото полувреме водеше с около 13 точки.

В стартовия състав на "сините" започна и юношата Виктор Германов, а у дома в София бе оставен Христо Захариев.

Левски дръпна в края на първата част, а до почивката поддържаше аванс за 41:27 след 20 минути.

И през второто полувреме гостите бавно и методично увеличаваха преднината си, а когато в началото на последния период тя скочи до 20 точки вече всичко бе ясно.

Брандън Йънг записа 20 точки и 8 асистенции, Куан Чийтъм добави 16 точки за Левски.

Нов добър мач за Черно море изигра Симеон Илиев с 20 точки и 10 борби, Мартин Йорданов вкара още 17 за варненци.