Цървена звезда шокира Фенербахче пред почти 17 000 в Белград

10-10-2019 22:07 | BGbasket.com

Цървена звезда удържа Фенербахче до 56 точки и взе голяма победа в първия си домакински мач за сезона в Белград.

Звезда се наложи със 68:56 над турския гранд в отлично проведен двубой, а Фенербахче не показа абсолютно нищо, за да затрудни сърбите.

16879 души изгледаха мача в Белградска арена.

Равностойна бе първата част, след което Звезда взе превес и води до края. В последните минути Фенербахче успя да намали изоставането си до само две точки, но оттам домакините пак си изиграха правилно картите, особено в защита, и бързо си върнаха аванса.

Лоренцо Браун вкара 13 точки плюс 6 асистенции, по 11 реализираха Стратос Перпероглу и Джеймс Джист.

Нандо дьо Коло вкара 19 за Фенербахче, но Дерик Уилямс и Луиджи Датоме останаха без нито една точка.

В друг мач ЦСКА Москва се наложи със 79:68 над Байерн, въпреки съпротивата на немския състав. 15 точки вкара Уил Клайбърн, а за Байерн със 17 и 10 завърши Грег Монро.