Уникална тройка на Керъл закова Макаби в Мадрид

11-10-2019 11:15 | BGbasket.com

Тройка на Джейси Керъл две секунди преди сирената донесе победата на Реал Мадрид над Макаби Тел Авив с 86:85.

През първото полувреме изглеждаше сякаш Реал контролира ситуацията, но така и не успя да вземе някаква по-сериозна преднина.

След почивката Макаби нанесе своя удар и изравни играта, а след това и поведе. В по-голяма част от четвъртата част гостите водеха, но с минимална преднина.

Скоти Уилбекин реализира важни две точки в последната атака на Макаби, но се приземи лошо и излезе накуцвайки. В ответната атака, 2 секунди преди края, завърналият се след контузия Джейси Керъл показа отново своята магия и вкара тройка, която реши мача.

Джордан Мики завърши със 16 точки и 11 борби за Реал, Керъл вкара четири тройки и общо 14 точки.

Уилбекин вкара 22 за Макаби.

В другия мач, решен от 1 точка в Евролигата, АСВЕЛ Вильорбан обърна Панатинайкос от минус 17 точки, за да бие със 79:78.