Четири минути за Везенков при първата победа на Олимпиакос в Евролигата

(сн. euroleague.net)
11-10-2019 23:26 | BGbasket.com

Олимпиакос записа първа победа от началото на сезона в Евролигата. В първото си домакинство отборът се наложи убедително над Валенсия с 89:63, след като контролираше срещата през цялото време. Александър Везенков прекара повечето време на пейката, като бе пуснат в игра едва в последните по-малко от четири минути на мача.

Двубоят бе първи за гръцкия тим след раздялата с Дейвид Блат. В негово отсъствие отборът бе воден от Кестутис Кемзура.

След този мач балансът на Олимпиакос е 1-1, а в следващия кръг гостува на Зенит. Валенсия има две поражения, като след седмица приема Анадолу Ефес.

Началото на мача бе белязано с доста висока резултатност, а домакините дръпнаха с 11:0 още на старта. В следващите минути Валенсия успя да свали разликата до 3 точки, но след първата част гръцкият гранд отново увеличи аванса си при 31:22. Воден от Василис Спанулис и Никола Милутинов, през втория период доминацията на Олимпиакос стана все по-осезаема. Домакините лимитираха съперника си едва до 8 точки и на почивката вече водеха с 54:30.

Vassilis Spanoulis - Olympiacos Piraeus - EB19

След паузата играта бе малко по-равностойна, но баскетболистите на Кестутис Кемзура поддържаха комфортна разлика, а преди заключителната четвърт бяха напред със 72:44. Гостите успяха да спечелят последната част с малко, но на практика крайният победител отдавна бе ясен.

Над всички за победителите бе Никола Милутинов със 17 точки и 14 борби (8 в нападение), като с толкова точки е и Василис Спанулис. Йоргос Принтезис и Миндаугас Кузминскас вкараха по 13 точки, с 12 е Костас Папаниколау, а 11 има Кевин Пънтър.

За Валенсия Джордан Лойд наниза 12 точки, Брок Моутъм се отчете с 11.

В най-интригуващия двубой тази вечер Анадолу Ефес постигна драматична победа у дома срещу Алба Берлин със 106:105. Мачът бе изключително оспорван и с размени на водачеството през цялото време, а крайният победител бе определен след продължение.

Василие Мицич се отчете с 23 точки и 13 асистенции за успеха, докато за съперника Рокас Гиедрайтис отбеляза 21 точки.